TIENS MASÁŽNÍ PŘÍSTROJ

Chůzí k udržení mládí

Chodidla, ruce, uši a nos představují mapu nervových zakončení celého těla. Naše chodidla mají husté nervové sítě a intenzivní informační přenosové plochy. Na chodidlech jsou tři jinové kanály a tři jangové. Chodidla jsou počátečním bodem tří jinových kanálů (meridián sleziny, meridián jater a meridián ledvin) a koncovým bodem tří jangových kanálů (meridián žaludku, meridián žlučníku a meridián močového měchýře). Na chodidlech je většina důležitých mikrocirkulačních sítí. Při chůzi se pohybem svalů posiluje sevření a rozšiřování cév.

Rozšíření cév umožňuje krvi téct snáze dolů, zatímco sevření cév tlačí krev směrem nahoru. Z tohoto hlediska se na chodidla může pohlížet jako na pumpu. Pohyby chodidel hrnou krev k srdci. Ale v dnešní době lidé používají chodidla čím dál tím méně. Používáme výtah, do práce jezdíme autem, počítače nám umožňují zůstat celý den doma. Chodidla nejsou používána v takové míře, která by podpořila pumpovací funkci, čímž vznikají problémy s cirkulací krve. Pokud nepoužíváte svá chodila během asi dvou třetin dne, pak se ve vašich chodidlech gravitací usazují různé odpadní látky. To zhoršuje cirkulaci krve a naopak urychluje stárnutí.

Masáž dlaní a chodidel podporuje cirkulaci čchi a krve. V lidském těle se nachází celkem 12 meridiánů.

Tři jinové a jangové na dlaních a tři jinové a jangové na chodidlech. Chodidla a dlaně jsou reflexními plochami. Po patnáctiminutové masáži dlaní se rychlost proudění krve může až zdvojnásobit. Po masáži chodidel a dlaní TIENS Masážním přístrojem se zlepší cirkulace krve a čchi.
TIENS

Podle tradiční čínské medicíny se lidské tělo skládá ze tří částí

Podle tradiční čínské medicíny se lidské tělo skládá ze tří částí:

  • vnitřních orgánů
  • meridiánů a vedlejších kanálů
  • čchi a krve

Tyto tři části zastávají různé fyziologické funkce a jejich koordinací je tělo integrovanou a udržitelnou jednotkou. Věří se, že krev a energie čchi udržují život. Meridiány a vedlejší kanály jsou cestami, kudy proudí čchi a krev a díky kterým se krev a čchi dostávají do celého těla a vyživují vnitřní orgány pro udržení jejich funkcí.

Energie čchi má dvě formy

  • základní materiál, který tvoří lidské tělo a jehož narušení vede ke zhoršení stavu lidského těla
  • vitální energie, která udržuje život a normální tělesné aktivity
Normální tělesné aktivity jsou udržovány stálým přísunem živin z vnějšího prostředí, včetně čerstvého vzduchu vdechovaného do plic a esence čchi transformované z jídla slinivkou a žaludkem. Takže v tradiční čínské medicíně má čchi jak materiální, tak fyziologickou funkci. Krev je v tradiční čínské medicíně definována stejně jako v moderní medicíně. Proudí tělem a nese živiny a kyslík do tkání a orgánů.

Čchi proudí tělem, vnitřními orgány, meridiány a vedlejšími kanály, a podporuje tak různé fyziologické funkce. Základní pohyby jsou směrem nahoru, dolu, ven a dovnitř. Energie čchi je velitelkou krve a krev je matkou čchi. Čchi a krev spolu komunikují a spolupracují. Podle tradiční čínské medicíny se vzduch, který dýcháme, a živiny, které přijímáme, transformují do tělesných orgánů a stávají se hlavním zdrojem látek pro čchi a krev. A čchi a krev pak proudí po celém těle a dodávají živiny tkáním a orgánům, aby podpořily jejich aktivitu. Takže zažívání a příjem kyslíku se nemohou uskutečnit bez cirkula¬ce čchi a krve.

 

5 minutová masáž nohou 50,- Kč
Podle tradiční čínské medicíny se lidské tělo skládá ze tří částí

TIENS Masážní přístroj - Mistr masáže

TIENS Masážní přístroj spojuje akupunkturu, stimulaci klíčových bodů a masáž reflexních plošek na dlaních a chodidlech. Přístroj můžete využít v různých pozicích. Můžete stát, klečet, ležet na zádech nebo na břiše. Díky tomu budou jin a jang vyrovnané, kanály budou průchodné a svaly budou uvolněné.

Podporuje funkci vnitřních orgánů

Při masáži TIENS Masážním přístrojem zavřete oči a uvolněte se. Jemná masáž vás naplní pocitem klidu a dodá vám energii. Po masáži můžete pocítit tok energie z chodidel do hlavy. Zlepšení proudění čchi a krve pomáhá dodávat živiny do orgánů, a zlepšuje tak funkce vnitřních orgánů.

Lepší cirkulace krve

Cévy jsou hlavními dopravními cestami krve pro zaručení normálních funkcí lidského těla. S přibývajícím věkem se cholesterol, triglyceridy a močové krystaly ukládají na vnitřních stěnách cév, což vede vzniku plaku v tepnách. To vede k překážkám v proudění krve a nedostatku kyslíku. To může mít negativní vliv na funkce srdce.

Při usazování krystalů a minerálů v kloubech vzniká riziko artritidy. Podle statistik jsou kardiovaskulární a cerebrální vaskulární onemocnění příčinou 25 % úmrtí na celém světě. Pravidelné používání TIENS Masážního přístroje může zlepši cirkulaci krve, obnovit elasticitu cév a zlepšit vylučování toxinů a odpadních látek.

Více kyslíku v krevním řečišti

Nedostatek kyslíku v lidském těle může být příčinou mnoha onemocnění.

Lidské tělo je tvořeno z buněk, které jsou udržovány kyslíkem. Buňky musí neustále dostávat kyslík, aby udržely tělo v chodu. TIENS Masážní přístroj může pomoci zlepšit cirkulaci krve a zvýšit množství kyslíku přenášeného krevním řečištěm.

Krásná, mladistvě vypadající pokožka

Pokožka, která není správně vyživovaná a které se nedostává kyslíku, je drsná a vrásčitá.

TIENS Masážní přístroj může pomoci zlepšit cirkulaci krve, zvýšit množství kyslíku v krevním řečišti, čímž zlepší stav pokožky a pomůže vám vypadat mladě po delší dobu.

Kontrola hmotnosti

TIENS Masážní přístroj může pomoci urychlit rozklad tuku vtkáních. Zdravý jídeníček a pravidlné používáníTIENS Masážního přístroje může vést ke snížení tělesné hmotnosti a zlepšení kondice.

Zlepšení sexuálního života

Stres a únava moderního života mohou vést k sexuálním problémům, které pak mají vliv na vztah mezi partnery. TIENS Masážní přístroj může účinně ulevit od únavy, podpořit endokrinní funkce a udržet rovnováhu. Stimulací akupunkturního bodu Huiyin (mezi genitáliemi a konečníkem) může dojít ke zvýšení toku krve v reprodukčních orgánech a k regulaci vylučování hormonů.

Udržuje tělesné kanály průchodné a aktivní

Masáž reflexních plošek chodidel a dlaní, odpovídajících vnitřním orgánům, účinně stimuluje hlavní body, které pročistí kanály a zlepší cirkulaci krve a čchi. Průchodné tělesné kanály jsou důležitou složkou lidského zdraví a jsou základem tradiční čínské medicíny.

Podporuje obranný systém těla

S přibývajícím věkem se obranné funkce lidského těla zhoršují. Stimulace reflexních plošek a míchy, sleziny a lymfatických uzlin může zlepšit obranné schopnosti lidského těla.

Smyslové receptory